ZMIANA TERMINU: Wtorki z Eksportem: „Jak bezpiecznie importować z Chin” – webinar, 20 kwietnia 2021 r. 🗓

ical Google outlook Aktualności Szkolenia Wydarzenia

Uwaga! Z przyczyn od nas niezależnych zaplanowany na 9 marca 2021 r. webinar: „Jak bezpiecznie importować z Chin” został przeniesiony na 20 kwietnia 2021 r. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy zostali o tym fakcie powiadomieni mailowo. W przypadku zwolnienia się miejsc, rekrutacja dodatkowa zostanie uruchomiona 14 kwietnia br. Spotkanie będzie przebiegało w formule online.

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju  zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP, w szczególności z województwa kujawsko-pomorskiego, do udziału w szkoleniu online pn.: „Jak bezpiecznie importować z Chin”. Spotkanie będzie przebiegało w formule online. Ramowy plan wydarzeń na rok 2021  jest już dostępny.

Termin szkolenia: 20 kwietnia 2021 r.

Miejsce i czas szkolenia: Online, godz. 9.00-14.00

Cel szkolenia:

 • Przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy jaką powinni posiadać zanim rozpoczną handel z Chinami
 • Przedstawienie przedsiębiorcom warunków prawnych, które muszą spełnić, aby rozpocząć import z Chin
 • Podniesienie bezpieczeństwa transakcji importowej

Tematyka spotkania:

 • Różnice kulturowe – dlaczego są tak istotne, jakie błędy popełniają importerzy
 • Weryfikacja firmy – na czym polega
 • Wyszukanie dostawcy przez Internet
 • Wybór produktu jaki warto importować z Chin
 • Kontrola jakości towaru
 • Kontrakt handlowy z chińską firmą
 • Transport towaru z Chin, logistyka
 • Odprawa celna, dokumenty i certyfikaty
 • Ochrona znaku towarowego w Chinach
 • Wpływ pandemii na handel z Chinami

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców sektora MŚP, z wyłączeniem firm doradczych z zakresu prawa, kancelarii prawnych, notarialnych, radcowskich i innych firm o charakterze prawniczym.

Prelegent

Pani Mariola Bańdo-Szwaj, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa handlu z Chinami, handlu zagranicznego, a w szczególności importu  z Chin, wiarygodności firm chińskich, kontroli jakości. 

Absolwentka Wydziału Ekonomiki Transportu, kierunek Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim, jest jednym z pierwszych w Polsce absolwentów podyplomowych studiów menadżerskich MBA.

Prezes Zarządu spółki VERICO Experts  Sp. z o.o. (zał. w 2002 r.). Od wielu lat zajmuje przeprowadzeniem transakcji importowych z Chin, doradztwem w zakresie handlu zagranicznego. Posiada unikalną wiedzę  na temat kontroli towarów, którą zdobyła pracując wcześniej w firmie kontrolnej. 

Współzałożycielka firmy VERICO  Experts Sp. z o.o.  specjalizującej się w zapewnieniu bezpieczeństwa importu z Chin, ograniczaniu ryzyk związanych ze współpracą z Chinami oraz innym krajami Azji, weryfikacją wiarygodności firm chińskich, kontrolą towarów w Chinach, Wietnamie, Tajwanie, Indiach, Malezji, Indonezji.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: anna.wicinska@tarr.org.pl

PROGRAM!

Projekt Enterprise Europe Network w Polsce jest współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z programu COSME na lata 2014 – 2021 oraz ze środków budżetu państwa w ramach dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.