Relacja z giełdy kooperacyjnej na targach INNOFORM 2020

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym trwa święto przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Rokrocznie Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie przyciągają do Bydgoszczy kilkuset wystawców z kraju i zagranicy.

4. edycja targów INNOFORM

Podczas tegorocznej edycji targów pojawiło się około 300 wystawców, w tym firmy z zagranicy: Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Portugalii, Danii, Czech, Korei Południowej, Chin, Japonii, Tajwanu oraz Izraela. Tego rodzaju targi są znakomitą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy producentami, naukowcami czy dystrybutorami, wykorzystującymi zaawansowane technologie w swoich firmach.

Spotkania B2B – szansą na międzynarodową współpracę

Zainteresowanie wydarzeniem było naprawdę duże. Ponad  50 uczestników,  ponad 80 spotkań bilateralnych, w tym około 20% spotkań o charakterze międzynarodowym. Wśród uczestników przedstawicie z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Słowacji. Liczne grono firm tj. około 38% przybyłych pochodziło z województwa kujawsko – pomorskiego, jak przystało na gospodarza. Uczestnicy oferowali i poszukiwali narzędzi i usług produkcyjnych. Nie zabrakło firm i przedstawicieli sektora naukowego, przedstawiających nowe rozwiązania techniczne, oprogramowanie dla przemysłu, usługi wsparcia i doradztwa. Ochrona środowiska i recycling w przemyśle przetwórczym to bardzo aktualny temat, którego również nie zabrakło.

Podziękowanie za współpracę

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, partnerom oraz organizatorom targów: Bydgoskiemu Klastrowi Przemysłowemu oraz Targom w Krakowie Sp. z o.o.

Szanowni uczestnicy – mamy nadzieję i życzymy Państwu, aby podjęte rozmowy przełożyły się na długofalową współpracę. Polecamy Państwa uwadze kolejne wydarzenia kooperacyjne, w tym oczywiście następną edycję giełdy INNOFORM – liczymy na Państwa obecność, serdecznie zapraszając.