Rusza kolejna edycja naboru wniosków do Polskich Mostów Technologicznych

Już w czerwcu odbędą się seminaria informacyjne poprzedzające nabór wniosków do kolejnej edycji projektu Polskie Mosty Technologiczne (PMT). Tym razem aplikacje dotyczą rynków: USA, Meksyk i Kenia, a także Malezja, Tajwan i Arabia Saudyjska. Dzięki konkursowi, mikro, mali i średni przedsiębiorcy znad Wisły zyskają szansę na zdobycie kompleksowego wsparcia w opracowaniu i wdrożeniu strategii wyjścia poza Europę.

  • Polskie Mosty Technologiczne to grantowy projekt realizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu od 2017 r. Dotychczas udział w konkursie wzięło ponad 2,5 tys. polskich firm. Grant otrzymało już blisko 400.
  • W ramach projektu na wsparcie mogą liczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa charakteryzujące się dużym potencjałem do internacjonalizacji swoich produktów, usług i technologii. 
  • Stawką jest grant o wartości nawet 200 tys. zł w formule pomocy de minimis, na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej na rynki pozaunijne. 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór wniosków poprzedza seminarium informacyjne dla przedsiębiorców. Tegoroczne seminaria otwierające odbędą się w formule wirtualnej. Pierwsze z nich już 10 czerwca – poświęcone będzie rynkom USA, Meksyku oraz Kenii. Drugie spotkanie online odbędzie się 24 czerwca i dedykowane będzie Malezji, Tajwanowi i Arabii Saudyjskiej. Podczas seminariów kompleksowo omówione zostaną założenia projektu PMT, korzyści płynące z udziału w projekcie, specyfika rynków docelowych i przykłady firm, które dzięki PMT już odniosły sukces. Spotkania to także konsultacje i doradztwo ekspertów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz partnerów zewnętrznych. 

Rejestracja na seminaria możliwa jest za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków pod linkiem.

Czytaj więcej…