Relacja z 6. edycji DroneTech World Meeting 2021 i giełdy kooperacyjnej Enterprise Europe Network

Tegoroczna, zakończona sukcesem szósta już edycja targów DroneTech World Meeting po raz pierwszy odbyła się w formule hybrydowej, w taki sposób przebiegała również międzynarodowa giełda kooperacyjna organizowana przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego:

– w czwartek, 28 października 2021 miały miejsce spotkania on-site w przestrzeni targowej hotelu Copernicus w Toruniu,

– w piątek, 29 października 2021 uczestnicy łączyli się on-line za pomocą dedykowanej wydarzeniu specjalnej platformie internetowej.

W związku z obecną sytuacja epidemiczną oraz zgodnie z panującymi trendami, konferencje i panele dyskusyjne były transmitowane w czasie rzeczywistym poprzez stronę internetową.

Podczas tegorocznych targów, wśród wielu podejmowanych zagadnień podejmowano tematy związane z wykorzystaniem dronów w ratownictwie medycznym, w obszarze monitorowania zmian środowiskowych oraz w lotnictwie cywilnym. Wykorzystywaniu nowych technologii w szeroko pojętej ochronie środowiska poświęcono cały panel dyskusyjny organizowany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w części konferencyjnej omówiono także prawne aspektów sektora systemów bezzałogowych statków powietrznych.

Ważną część wydarzenia stanowiła giełda kooperacyjna będąca doskonałą okazją do zdobycia cennych kontaktów dla potencjalnej współpracy z firmami z branży dronowej. Z możliwości tej skorzystali przedstawiciele 20 krajów świata. Najsilniejszą reprezentację, ponad 30 firm, stanowili Polacy, drugie miejsce ex aequo należało do Włoch i Wielkiej Brytanii. Naszymi gośćmi były także firmy z Holandii, Słowacji, Hiszpanii, Rosji, Turcji oraz tak odległych krajów jak Izrael, Wietnam czy Filipiny.

Cieszy duże zainteresowanie giełdą, w trakcie pierwszego dnia uczestnicy odbyli 15 spotkań on-site oraz 11 w formule on-line drugiego dnia. Jest to sygnał, że organizowana przez nas giełda spełnia oczekiwania uczestników.

Dziękujemy współorganizatorom, partnerom medialnym giełdy kooperacyjnej oraz uczestnikom wydarzenia. Ufamy, że nawiązane podczas tegorocznej edycji kontakty zaowocują współpracą zwieńczoną sukcesem i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji DroneTech i do śledzenia organizowanych przez nasz ośrodek dedykowanych przedsiębiorcom wydarzeń.