Wtorki z Eksportem: „Rynek amerykański” – 21.02.2023 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, do udziału w szkoleniu z cyklu Wtorki z Eksportem pn.: Rynek amerykański”.  

Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy współpracy z Kancelarią Miller, Canfield, W.Babicki, A.Chełchowski i Wspólnicy Sp. K.

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców działających lub zamierzających wejść na rynek amerykański, w szczególności przedsiębiorców branży kreatywnej planujących udział w targach zagranicznych SXSW, Austin, Teksas w dn. 9 -14 marca 2023 r.

Termin i czas szkolenia: 21 lutego 2023 r., godz. 14.00-16.30

Rodzaj szkolenia: ONLINE – platforma MS Teams.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po przesłaniu formularza otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem na spotkanie.

Tematyka spotkania:

  • Uwagi wstępne na temat prowadzenia działalności w USA bez zakładania spółki:

– “Zakład” w USA;

– Sprzedaż Towarów w USA;

– Umowa licencyjna;

– Umowa agencyjna/dystrybucyjna;

  • Założenie spółki na terenie USA;
  • Uwagi praktyczne prowadzenia działalności gospodarczej w USA;
  • Wymogi wizowe;
  • Podatki;

Prelegenci:

Dr hab. Justyna Regan (Balcarczyk) uzyskała w Polsce tytuł radcy prawnego oraz tytuł adwokata w stanie Illinois i jest starszym prawnikiem w biurze kancelarii w Chicago. Podróżując między Polską i USA jest związana z biurem we Wrocławiu i Chicago. Specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych, doradzając klientom we wszystkich sprawach związanych z działalnością gospodarczą. W szczególności zajmuje się spółkami polskimi, które prowadzą działalność w Stanach Zjednoczonych i starają się wejść na rynek amerykański. Doradza także globalnym przedsiębiorstwom działającym w Europie, zwłaszcza w Polsce, jak również podmiotom zainteresowanym prowadzeniem inwestycji za pomocą spółek powiązanych zarejestrowanych w Polsce, w formie joint ventures, bądź też handlem z Polską. Zakres specjalizacji Justyny obejmuje prawo gospodarcze i prawo własności intelektualnej, w szczególności w zakresie licencji na oprogramowanie obowiązujące na rynku europejskim, amerykańskim oraz w środowisku międzynarodowym. Posiada także doświadczenie w sprawach z zakresu prawa spółek i prawa handlowego, doradza przy transakcjach międzynarodowych i joint ventures, fuzjach i przejęciach. Justyna zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi nadzoru korporacyjnego i papierów wartościowych, kapitału prywatnego, kapitału podwyższonego ryzyka, akcji oraz finansowania dłużnego i finansowania projektów.

Kancelaria Miller, Canfield, W.Babicki, A.Chełchowski i Wspólnicy Sp. K. jest częścią międzynarodowej kancelarii z siedzibą w Detroit, USA. Działalność w Polsce (obecnie w biurach w Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu) prowadzi od 1992 roku. Na przestrzeni ostatnich 30 lat Miller Canfield w Polsce wspiera swoich klientów w podejmowanych przez nich projektach gospodarczych znajdując uznanie klientów, komentatorów życia prawniczego (Kancelaria Miller Canfield została zwycięzcą IX edycji Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazeta Prawna w kategorii kancelarii zatrudniających od 21 do 50 prawników) oraz rankingów prawniczych (Best Lawyers, European Legal Experts, Legal Experts Europe, Middle East & Africa, and Legal 500). Kancelaria Miller Canfield specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa gospodarczego, w tym szeroko rozumianego prawa obrotu nieruchomościami. Świadczy pomoc prawną zarówno polskim, jak i zagranicznym podmiotom gospodarczym, a także instytucjom publicznym.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: damian.wielewski@tarr.org.pl

Szczegółowy program dostępny na stronie: tarr.org.pl

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.