Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego obchody w Kujawsko-Pomorskiem po raz 15. przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

W tegorocznej edycji RFI zaprezentowana zostanie seria wystąpień o tematykach związanych z transformacją cyfrową w firmach i sprawdzonymi narzędziami do jej wdrażania (Spotkanie I: „WOKÓŁ CYFRYZACJI”) oraz transformacją energetyczną w sektorze MŚP (Spotkanie II: „WOKÓŁ ENERGII”).

Pierwsza tematyka jest obecnie jedną z kluczowych elementów unijnego rozwoju gospodarczego i unijnej autonomii strategicznej, druga natomiast wpisuje się w ideę Europejskiego Zielonego Ładu i polityki energetycznej Unii Europejskiej.

Rejestracji należy dokonać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do dnia 27 października 2023r.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program:

Spotkanie I: „WOKÓŁ CYFRYZACJI”

Wykład 1 – „Transformacja cyfrowa firmy krok po kroku” Prelegent: dr. Piotr Wiśniewski, Prezes Zarządu DBR 77 Robotics Sp. z o.o.;

Wykład 2 – „Dane – paliwo IV Rewolucji Przemysłowej i instrument budowania przewagi konkurencyjnej w sektorze MŚP” Prelegent: Wojciech Pietruszewski – Energy Waves Wojciech Pietruszewski;

Wykład 3 – „MŚP 4.0, czyli Przemysł 4.0 w praktyce (case study)” Prelegent: Szymon Zdrojewski – Prezes SPE Global Solutions.

Spotkanie II: „WOKÓŁ ENERGII”

Wykład 4 – „Jak skutecznie zarządzać ceną energii? – w kierunku optymalnych rozwiązań dla firm w taryfach dynamicznych”

Prelegent: dr inż. Krzysztof Rafał  – Centrum Badawcze PAN – KEZO -Konwersja Energii i Źródła Odnawialne;

Wykład 5 – „W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań z wykorzystaniem wysp energetycznych (systemy off-grid)”

Prelegent:  dr inż. Paweł Grabowski – STAY-ON Storage Engineering;

Wykład 6 – „POE – Pakiet Optymalizacji Energetycznej dla MŚP”

Prelegent:  Wojciech Czapla  – Centrum Badawczo-Rozwojowe Ekopark S.A.

’Wyzwania transformacji energetycznej” – panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli ścieżki „WOKÓŁ ENERGII”

Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie przyznanie nagród w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Do udziału zostały zaproszone mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie, jak również jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, usługowym czy technologicznym.  Oprócz tytułu Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw do zdobycia jest również certyfikat “Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” – przyznawany przez Piotra Całbeckiego Marszalka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu oraz nagrody specjalne ufundowane przez patronów honorowych.

Więcej informacji o konkursie na stronie: https://liderzy.tarr.org.pl/  

Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023 – konferencja promująca regionalny potencjał naukowy, innowacyjny oraz współpracę biznesową w ramach wszelkich sektorów istotnych z punktu widzenia rozwoju województwa, a także i świata. W ramach przedsięwzięcia przewidziano panele dyskusyjne, spotkania dedykowane kluczowym dla rozwoju regionu i kraju specjalistom, a także spotkania i wydarzenia promujące współpracę między nauką a biznesem z uwzględnieniem wsparcia administracji samorządowej.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Naukowo-Technologiczne im. prof. Jana Czochralskiego sp. z o.o., wspierane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Serdecznie zapraszamy!