Dumni, bo z Torunia!

W piątek 11 października w toruńskim Dworze Artusa 28 przedsiębiorców odebrało z rąk prezydenta Michała Zaleskiego znak „Made in Toruń”. Jest on przyznawany firmom, które prowadzą działalność na terenie Gminy Miasta Toruń i mają w swojej ofercie wysokiej jakości produkty lub usługi.

Celem używania wspólnego znaku „Made in Toruń” jest*:

  • prezentacja i promocja najlepszych toruńskich produktów i usług,
  • wspieranie rozwoju podmiotów działających na lokalnym rynku oraz działających zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • zachęcanie lokalnych firm/instytucji do wprowadzania systemów jakości, nowoczesnych technologii produkcji oraz metod zarządzania przedsiębiorstwem zapewniających sukces rynkowy,
  • upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie,
  • inicjowanie pozytywnego współzawodnictwa podmiotów.

Pierwszy nabór przeprowadzono w 2018 roku wyróżniając wówczas 22 przedsięwzięcia biznesowe. Od piątku 11 października znakiem posługuje się już ponad 120 podmiotów od niewielkich rzemieślniczych firm rodzinnych po duże przedsiębiorstwa produkcyjne.

Od samego początku w Kapitule przyznającej prawo korzystania znaku zasiada przedstawiciel Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Uczestnicząc w uroczystej gali przedstawiciele TARR mieli także możliwość spotkania się z wyróżnionymi i zaprezentowania im oferty Agencji, TPT i Enterprise Europe Network .

Warto zauważyć, że wśród przedsiębiorstw, które posługują się znakiem „Made in Toruń” znajdują się także takie, które mają swoją siedzibę lub biuro w Toruńskim Parku Technologicznym. Są to: Eduexpert, Optiguard, WEM Consulting, Taurus. Zachęcamy pozostałych Lokatorów TPT do zgłoszenia swojej aplikacji i ubieganie się o uzyskanie prawa do wykorzystania znaku „Made in Toruń”.

Szczegółowych informacji na temat zasad ubiegania się o uzyskanie prawa do znaku „MiT” udziela Centrum Wsparcia Biznesu, tel. 56 611 89 30, e-mail: kontakt@torun.direct.

„Made in Toruń” – lista wyróżnionych w dniu 11 października 2019

*źródło: Regulamin znaku „Made in Toruń”