TARR już po raz czwarty na DroneTech World Meeting 2019!

W miniony weekend Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego już po raz czwarty miała przyjemność współorganizować wraz z Instytutem Wspierania Nowych Technologii największe w Polsce wydarzenie sektora UAV, skupiającego profesjonalistów oraz miłośników bezzałogowych statków powietrznych oraz innych autonomicznych pojazdów. Impreza odbyła się tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń.

Na dwóch piętrach strefy wystawienniczej zaprezentowało się ponad 30 przedstawicieli biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji i ośrodków badawczych. Odwiedzający mogli podziwiać pojazdy różnej wielkości i budowy, od małych kilkunastocentymetrowych wielowirnikowców po kilkumetrowe płatowce.

Bogatym uzupełnieniem oferty wystawienniczej były liczne wykłady i prelekcje. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele m.in. takich instytucji jak: Instytut Lotnictwa, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej czy Aeroklub Polski.

Jednym z popularniejszych wydarzeń była zdecydowanie giełda kooperacyjna zorganizowana przez ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W specjalnie do tego przygotowanej strefie B2B przedsiębiorcy, badacze, a także przedstawiciele innych instytucji związanych z branżą dronową mogli odbyć zaplanowane wcześniej na platformie internetowej 30-minutowe spotkania. W sumie podczas giełdy spotkało się ponad 30 uczestników, którzy odbyli ok. 40 rozmów biznesowych. W tym roku również nie zabrakło przedstawicieli zza granicy.  W spotkaniach uczestniczyła spora grupa reprezentantów różnych instytucji oraz firm białoruskich, oprócz tego pojawili się także przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Liczymy na to, iż efektem spotkań kooperacyjnych będzie korzystna współpraca międzynarodowa skutkująca wzrostem wartości tego sektora, szczególnie w naszym regionie.

Poniżej znajdą Państwo krótką fotorelację z targów oraz giełdy kooperacyjnej.