Relacja z giełdy kooperacyjnej Dronetech podczas targów Dronetech World Meeting 2020 r.

6 i 7 listopada br. odbyła się piąta edycja targów Dronetech World Meeting. Ze względu na pandemiczną sytuację targi przeniosły się do sieci, umożliwiając odwiedzającym dostęp  do wielu konferencji online, ułatwiając kontakt z wystawcami prezentującymi swoją ofertę w katalogu dostępnym na stronie wydarzenia oraz interakcję tematyczną poprzez panel dyskusyjny. Wśród poruszanych tematów były zagadnienia prawne związane z branżą dronową, omówienie ryzyka w ruchu powietrznym, wykorzystanie nowych technologii dronowych w lotnictwie cywilnym, hydrografii, rolnictwie, badaniu czystości powietrza, działaniach w obrębie mórz itd., a także angażowanie dronów w kontekście zagrożenia terrorystycznego, edukacja, zaawansowane technologie w dronach, technikalia i nowinki, a także wiele innych.   

Jak co roku targom towarzyszyła giełda kooperacyjna organizowana przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, podobnie jak same targi odbywająca się w formule online.

Giełda kooperacyjna jako specjalnie dedykowane miejsce spotkań dla przedstawicieli danej branży, w tym wypadku branży dronowej to doskonała możliwość nawiązania międzynarodowej komunikacji, będącej zalążkiem potencjalnej współpracy. Skorzystali z niej przedstawiciele 21 krajów świata – jeszcze nigdy giełda kooperacyjna nie miała takiego międzynarodowego zasięgu  jak w tym roku. Najliczniejsze grono zagranicznych uczestników gościliśmy z Hiszpanii, następnie z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Zainteresowanie giełdą zgłosiło ponad 130 uczestników, natomiast finalnie zarejestrowanych, spełniających warunki uczestnictwa było 94 osób. Po ostatecznej weryfikacji kompatybilności profili rozmówców odbyło się około 40 spotkań z czego 66% miała charakter międzynarodowy. Najaktywniejsi w tych spotkaniach byli przedstawiciele województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, jak przystało na organizatorów. Z zagranicy najwięcej spotkań zrealizowali przedstawiciele Rumunii, Czech oraz Grecji.

Serdecznie dziękujemy szerokiemu gronu współorganizatorów, partnerom medialnym giełdy kooperacyjnej oraz drogim uczestnikom naszego wydarzenia. Pokładamy nadzieję i życzymy Państwu, aby nawiązane podczas giełdy relacje poskutkowały nawiązaniem owocnej współpracy. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Dronetech oraz polecamy Państwa uwadze inne giełdy kooperacyjne organizowane prze sieć Enterprise Europe Network.