Wsparcie efektywności energetycznej w MŚP

Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE) we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska Środowiska realizuje projekt „Wsparcie techniczne dla promowania audytu energetycznego oraz inwestycji w efektywność energetyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach”. Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu wspierania reform strukturalnych.

W ramach projektu opracowano bazę wiedzy czyli zestaw praktycznych narzędzi przygotowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy chcieliby wykonać audyt energetyczny w swojej firmie i zwiększyć efektywność energetyczną swojej działalności.

Do dyspozycji przedsiębiorców bezpłatnie są:

  • podręcznik do samooceny zużycia energii dla małego i średniego przedsiębiorcy,
  • 50 dobrych praktyk dotyczących efektywności energetycznej i rekomendacji w kwestii środków jej poprawy w małych i średnich przedsiębiorstwach,
  • kalkulator optymalizacji zużycia energii elektrycznej, który pozwoli małemu i średniemu przedsiębiorcy na przygotowanie obliczeń związanych z urządzeniami elektrycznymi wykorzystywanymi w działalności,
  • self-audyt: narzędzie do samodzielnego audytu energetycznego przedsiębiorstwa,
  • e-Doradca MŚP: pomoc w obszarze efektywności energetycznej dzięki metodzie case based reasoning,
  • kurs e-learningowy poszerzający wiedzę na temat efektywności energetycznej.

Kontynuując współpracę z KAPE, już teraz zapraszamy mikro, małe i średnie firmy z województwa kujawsko-pomorskiego na wydarzenie warsztatowo-szkoleniowe w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EUSEW), które zaplanowaliśmy na 22 czerwca br. w formule online. Podczas tego spotkania zaproszeni prelegenci zaprezentują jak efektywnie zarządzać zasobami energetycznymi w firmie. Serdecznie zapraszamy.