Regionalne Forum Innowacji w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju – 28 września 2021 r. 🗓

Aktualności Wydarzenia

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Centrum Inteligentnego Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Regionalnego Forum Innowacji, które odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego obchody w Kujawsko-Pomorskiem po raz 13. przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ODKRYCIA ZMIENIAJĄ ŚWIAT DLA NAS – DAJMY IM SZANSĘ!


Forum Inteligentnego Rozwoju – 26-29 września 2021 r. to wydarzenie naukowo-technologiczne, poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat. Wydarzenie służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami-wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.

INNOWACJE WOKÓŁ REGIONALNYCH INTELIGENTYCH SPECJALIZACJI

Jak zawsze głównym celem Regionalnego Forum Innowacji jest promocja Inteligentnych Specjalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nowoczesnych trendów gospodarczych oraz przekazanie jak największej ilości praktycznej wiedzy na temat błyskawicznie rozwijających się nowoczesnych technologii, i ich wpływu na przedsiębiorców i cały region.

Dyskusje oraz prelekcje specjalistów – przedstawicieli sektora publicznego, naukowego oraz innowacyjnych firm technologicznych, zgrupowane będą wokół sześciu bloków tematycznych (szczegółowy program poniżej):

• Zdrowie na telefon – cyfrowa transformacja w obszarze medycyny – DEBATA
• Innowacje w przemyśle spożywczym – kogo na to stać? – DEBATA
• Nowe modele biznesowe w gospodarce obiegu zamkniętego – SESJE PRELEKCYJNE
• Transformacja Cyfrowa Gospodarki – CYBERBEZPIECZEŃSTWO – DEBATA
• Inteligentne rozwiązania technologiczne w przemyśle – Internet Rzeczy (IoT) – DEBATA
• Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych – DEBATA

W ramach pierwszego bloku tematycznego, odbędzie się INAUGURACJA Regionalnego Forum Innowacji.

OD MEDYCYNY PO HUBY INNOWACJI CYFROWYCH

Pandemia COVID-19 wywróciła branżę ochrony zdrowia i sektora life science do góry nogami i spowodowała, iż segment farmaceutyczny, biotechnologiczny oraz technologii medycznych stanął przed naporem zupełnie nowych wyzwań. Podczas pierwszej debaty: „Zdrowie na telefon – cyfrowa transformacja w obszarze medycyny” nasi eksperci przedyskutują dobre praktyki w dziedzinie transformacji cyfrowej w medycynie, innowacyjnych wdrożeń a także rozwiązań telemedycznych mających wpływ na ochronę zdrowia. Podczas tego spotkania usłyszymy także o projekcie strategicznego dokumentu, który określa główne wyzwania oraz kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.

W ramach drugiego panelu dyskusyjnego: „Innowacje w przemyśle spożywczym – kogo na to stać?” zaproszeni goście pokażą jak w obliczu pojawiających się wyzwań zmienia się przemysł spożywczy, który musi stawać się bardziej innowacyjny by konkurować na otwartym, globalnym rynku. Podamy przykłady firm, które odnoszą sukces, nie zawsze dysponując wystarczającym kapitałem inwestycyjnym. Podejmiemy się próby odpowiedzi na pytanie czy innowacje dotyczą tylko stabilnych, ugruntowanych biznesów i dużych przedsiębiorstw. Porozmawiamy o możliwościach finansowania inwestycji oraz realizacji takich projektów przy wsparciu krajowych programów B+R, dofinansowanych ze środków unijnych.

W ramach sesji prelekcyjnych: „Nowe modele biznesowe w gospodarce obiegu zamkniętego” zaproszeni eksperci zademonstrują m.in. możliwości tworzenia zamkniętych pętli procesów biznesowych, gdzie nowopowstałe odpady są używane jako surowce w innych etapach produkcyjnych. Ponadto, przedstawimy możliwości pozyskania finansowania działań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego oraz podamy case study firmy, która z powodzeniem wdrożyła tego typu cyrkularny model biznesowy (gospodarka o obiegu zamkniętym – GOZ).

Trzy ostatnie bloki paneli dyskusyjnych: „Transformacja cyfrowa gospodarki – cyberbezpieczeństwo”, „Inteligentne rozwiązania technologiczne w przemyśle – Internet Rzeczy ), „Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych” to odpowiedź na galopującą rewolucję cyfrową, która w czasach post-COVID’owych nadal wyznacza trendy w nauce i biznesie. Ogromnego znaczenia nabierają tematy związane z obszarem cyberbezpieczeństwa i technologii IoT. Podczas spotkania pokażemy także czym są Huby Innowacji Cyfrowych, jak duże znaczenie zyskują i jakiego wsparcia udzielają małym i średnim firmom.

Ostatnim punktem programu RFI jest GALA WRĘCZENIA NAGRÓD w XIII edycji Konkursu Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw (sesja zamknięta).

Do udziału w trwającym konkursie zapraszamy mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie jak również jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, serwisowym, technologicznym. Oprócz tytułu Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw do zdobycia również certyfikat “Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” – dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu oraz nagroda JM Rektora UMK dla najlepszego innowacyjnego zespołu badawczego „Innowator UMK”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 sierpnia br.

Regionalne Forum Innowacji odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel, przy ul. Bulwar Filadelfijski 11.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej informacji na stronie Forum Inteligentnego Rozwoju

Agenda

Rezerwacji należy dokonać do dnia 23 września 2021 r.