Wtorki z Eksportem: „EXPO DUBAJ – OKNO NA ŚWIAT DLA KUJAWSKO-POMORSKICH EKSPORTERÓW” – webinar, 7 września 2021 r. 🗓

Aktualności Szkolenia EEN Wydarzenia

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju  zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP, w szczególności z województwa kujawsko-pomorskiego, do udziału w szkoleniu online pn.: EXPO DUBAJ – okno na świat DLA KUJAWSKO-POMORSKICH eksporterów.

Termin szkolenia: 7 września 2021 r. (wtorek)

Miejsce i czas szkolenia: On-line, platforma internetowa Microsoft Teams, godz. 9.00-12.00.

Cel szkolenia

Mając na uwadze fakt szeroko zakrojonych przygotowań Polski do udziału w EXPO DUBAJ 2020, chcielibyśmy kujawsko-pomorskim przedsiębiorcom przedstawić:

  • możliwości nawiązania relacji biznesowych z partnerami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej,
  • ofertę przygotowaną w ramach programu gospodarczego,
  • zasady naboru na misje gospodarcze organizowane dla małych i średnich eksporterów z Kujaw i Pomorza.

Łącząc umysły, tworząc przyszłość” (Connecting Minds, Creating the Future) jako hasło przewodnie Wystawy zapowiada szereg inspirujących inicjatyw dających przedsiębiorcom możliwości nawiązywania partnerstw transgranicznych a własny pawilon narodowy zlokalizowany w części poświęconej podtematowi Mobilność zostanie przygotowany wokół myśli przewodniej udziału Polski w Expo 2020 Dubai jaką jest: „Poland. Creativity inspired by nature”.

W ramach udziału Polski w Expo Dubai 2020 Województwo Kujawsko-Pomorskie realizować będzie własny program regionalny. W ramach tej propozycji przedsiębiorcom Kujaw i Pomorza zostaną zaproponowane misje gospodarcze (w szczególności dostawcom i poddostawcom z szeroko rozumianej branży beauty, health and wellness). Ponadto Kujawsko-Pomorskie przygotowuje ekspozycję w strefie wystaw czasowych w ramach tygodnia tematycznego Health and Wellness.

Za udział Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju odpowiedzialna jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Instytucją nadzorującą projekt jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Program regionalny dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z Expo 2020 Dubai realizują: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Wystawa ze względu na pandemię COVID-19 przesunięta została na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2022 rok.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców sektora MŚP!

To spotkanie online będzie niepowtarzalną okazją dla przedsiębiorców MŚP rozpoczynających współpracę handlową z krajami arabskimi, a także takich, które posiadają już doświadczenie, ale chciałaby rozszerzyć swoją wiedzę bądź rozwiązać konkretne problemy.

Prelegenci

Jarosław Al-Abbas, Business Development Manager, Centrum Eksportu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Specjalista w zakresie automatyzacji procesów biznesowych. Menedżer, przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem związany z sektorem teleinformatycznym. Lead generator, negocjator, specjalista w zakresie planowania strategii sprzedażowej B2B. Networker z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z branżowymi i bilateralnymi izbami gospodarczymi. Posiada doświadczenie w komunikacji międzykulturowej i biznesowej z krajami arabskimi.

Natalia Dąbrowska, Starszy Specjalista, Departament Strategii i Promocji Gospodarczej, Zespół EXPO, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie w zakresie organizacji wydarzeń, obsługi przedsiębiorców i szeroko rozumianej dyplomacji zdobywała w instytucjach publicznych, misjach dyplomatycznych, instytucjach otoczenia biznesu i organizacjach pozarządowych. Stażystka Ambasady RP w Państwie Katar. Pełniła m.in. funkcję dyrektora Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej oraz Marketing and Commercial Officer w Ambasadzie Republiki Indii w Polsce. Od 2021 r. odpowiada za program gospodarczy Polski na wystawie światowej Expo 2020 Dubai.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: anna.wicinska@tarr.org.pl

PROGRAM!

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A.

Projekt Enterprise Europe Network w Polsce jest współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z programu COSME na lata 2014 – 2021 oraz ze środków budżetu państwa w ramach dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.