Get ready for Japan – wirtualna misja gospodarcza dla firm zainteresowanych rynkiem japońskim, 16-27 maja

Ośrodek EU-Japan Centre (EEN Japan) zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP do aplikowania na 2-tygodniową bezpłatną misję.

Kiedy i gdzie?

Misja odbędzie się w dniach 16-27 maja 2022 r. i zostanie w całości zrealizowana online.

Misja online „Get ready for Japan” oferuje menedżerom z UE wyjątkową okazję do doświadczenia i zrozumienia zarówno elementów kulturowych, jak i ekonomicznych, które definiują i wyjaśniają osiągnięcia biznesowe i technologiczne Japonii. Program koncentruje się na zarządzaniu biznesem i składa się z kombinacji wykładów, studiów przypadków, ćwiczeń z negocjacji (z udziałem japońskich menedżerów) oraz wirtualnych wizyt w firmach.

Celem misji jest zrozumienie japońskiego środowiska biznesowego, praktyk biznesowych i komunikacji osobistej w stylu japońskim. Ponadto podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób funkcjonują japońskie firmy w zakresie procesu decyzyjnego i hierarchii negocjacji. Udział w tym cyklu szkoleniowym daje możliwość wzmocnienia relacji z japońskimi klientami poprzez lepsze zrozumienie ich kultury, co znacznie ułatwi przyszłe kontakty biznesowe podczas spotkań B2B.

Dla kogo?

Do udziału w misji zapraszamy osoby, które:

  • reprezentują startupy i MŚP z różnych branż planujące sprzedaż swoich produktów/usług w Japonii lub prowadzenie tam działalności,
  • są obywatelami krajów członkowskich UE lub państw partnerskich projektu COSME (w tym Białorusi i Ukrainy),
  • zajmują w swojej firmie stanowisko managerskie,
  • posługują się językiem angielskim.

Jak wziąć udział?

Aby zgłosić chęć udziału w misji, należy wypełnić interaktywny formularz zgłoszeniowy w języku angielskim

Liczba uczestników misji jest ograniczona, a organizatorzy dokonają ich wyboru spośród wszystkich zgłoszeń. Oprócz spełnienia warunków formalnych, wezmą pod uwagę planowaną strategię firmy w zakresie współpracy z Japonią.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2022 r.

Misja zostanie zorganizowana przez EU-Japan Centre for Industrial Cooperation, która należy do sieci Enterprise Europe Network.