EENowe Szkolenia online: Zatrudnianie pracowników ze Wschodu – Toruń, 30.03.2022 r.

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu online, które dotyczy problematyki zatrudniania pracowników ze Wschodu.  

DO KOGO SKIEROWANE JEST WYDARZENIE?

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorstwa sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, które zatrudniają, bądź chcą zatrudnić uciekających przed wojną uchodźców.

Termin szkolenia: 30 marca 2022 r.

Miejsce i czas szkolenia: MS Teams, godz. 9.00-14.00

Tematyka spotkania:

  • Zmiany zachodzące obecnie na rynku pracy.
  • Wprowadzenie do zatrudnienia obcokrajowców.
  • Proces legalizacji pobytu i legalizacji zatrudnienia.
  • Jak zatrudniać pracowników z zagranicy?
  • Zmiany prawne w myśl specustawy o wsparciu dla obywateli Ukrainy. Na co warto zwrócić uwagę?
  • Czy każdy obywatel z Ukrainy może skorzystać z uproszczonego procesu legalizacji?
  • Różnice kulturowe i językowe w organizacji.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem na spotkanie.

Prelegenci:

Ewa Korecka

– Prezes zarządu FlexHR, od 19 lat związana z rynkiem pracy. Wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu; Członkini Powiatowej Rady Rynku Pracy powołanej przez Prezydenta Miasta Torunia; Partner Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Wykładowca i opiekun kierunków w Wyższej Szkole Bankowej oraz Członkini Komisji ds. Jakości Kształcenia; Wykładowca MBA;  Asesor projektów Assessment/Development Centre

Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów oraz zarządzaniu ludźmi w firmach typu greenfield oraz MŚP. Pomysłodawczyni i współtwórczyni HR CAFE, cyklicznych spotkań dedykowanych praktykom HR i biznesu. Współorganizatorka corocznych Konferencji HR W BIZNESIE.

Katarzyna Weinrauder-Kopycka

– Menadżer w firmie FlexHR z szeroką odpowiedzialnością we wszystkich obszarach operacyjnych i projektowych.

Trenerka progresywnego rozwoju, coach zmiany osobistej i zawodowej. Dyplomowana doradczyni zawodowa, specjalistka coachingu indywidualnego, psycholożka biznesu i zarządzania zasobami ludzkimi. Autorka badań z zakresu psychologicznych i socjologicznych determinantów sukcesu zawodowego. Certyfikowany praktyk NLP, CBT, fizjoterapii oraz Reiki.

Marcin Szczepański

– Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu zespołów sprzedażowych oraz zarządzaniu ludźmi w środowisku międzynarodowym w Stanach Zjednoczonych. Absolwent kierunków Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi, Coaching, HR Bussines Partner. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkolenia sprzedażowe, HR-owe (m. in. outplacement dla Auchan) oraz z różnic kulturowych dla środowisk międzynarodowych, jak również projektów (m.in. dla firm farmaceutycznych) mające na celu wprowadzenie na rynek nowych produktów.

FlexHR Doradztwo Personalne Agencja Zatrudnienia Sp. z o.o. specjalizuje się w rozwoju rynku pracy. Posiada biura w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku oraz w Grudziądzu. Główne obszary działania FlexHR  to: projekty HR, rekrutacje, praca tymczasowa, pracownicy zagraniczni oraz outsourcing kadr i płac. W swoim wieloletnim portfolio firma posiada działania dla ponad 125 klientów, ponad 15 tys. godzin szkoleniowych, rekrutację ponad 19 tys. pracowników tymczasowych oraz ponad 700 rekrutacji stałych.

FlexHR zgodnie z regułą: „Ekspert, nie gigant”, działa na polu edukacji (partner 2 kierunków studiów podyplomowych), warsztatów (HR CAFE) i konferencji (HR W BIZNESIE).

FlexHR jest też pomysłodawcą i autorem Flexalary – pierwszego badania wynagrodzeń w firmach produkcyjnych w Kujawsko-Pomorskiem.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 81; e-mail: damian.wielewski@tarr.org.pl

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.