innoform

INNOFORM 2022 i giełda kooperacyjna – relacja z wydarzenia

Tegoroczna, piąta już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM wraz z szóstą edycją giełdy kooperacyjnej odbyła się w dn. 27 – 29 września 2022 roku.  Towarzysząca wystawie seria zaaranżowanych spotkań B2B została zorganizowana  przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przebiegała w terminie 28 – 29.09 w formule hybrydowej i cieszyła się zainteresowaniem branżystów z Polski i zagranicy.

– 1. dnia (28.09) spotkania stacjonarne w dedykowanej przestrzeni Bydgoskiego Centrum Handlowo-Wystawienniczego, przy ul. Gdańskiej 187 w Bydgoszczy, gdzie łącznie odbyło się 12 umawianych spotkań bilateralnych;

– 2. dnia (29.09) spotkania online w liczbie 18, gromadzące 20 uczestników rozmów zdalnych.

W postpandemicznej rzeczywistości zauważalny jest trend dotyczący preferowania przez wzrastającą liczbę uczestników komfortowej i ekonomicznej wirtualnej formy spotkań B2B, zwłaszcza gdy udział stacjonarny wiązałby się z wyjazdem poza granice kraju zamieszkania. Liczba zgłoszeń ogółem wyniosła 128, w tym z Polski – 49, z zagranicy – 79.

Giełda kooperacyjna w czasie targów INNOFORM, w każdej formule, jest doskonałą okazją do zdobycia cennych kontaktów dla potencjalnej współpracy z firmami z branży narzędziowo-przetwórczej i formierskiej. Z możliwości tej skorzystali przedstawiciele 9 krajów świata. Najsilniejszą reprezentację, stanowili Polacy, drugie miejsce należało do Hiszpanii (5 spotkań online), trzeci na podium uplasowała się Litwa (2 spotkania online). Naszymi gośćmi wirtualnie były także firmy z Turcji, Rumunii, Chorwacji, Belgii i Włoch.

Dziękujemy współorganizatorom i uczestnikom wydarzenia. Ufamy, że nawiązane podczas tegorocznej edycji kontakty zaowocują współpracą zwieńczoną sukcesem i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji spotkań B2B podczas INNOFORM!

Partnerem Strategicznym 5. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.