Food&Drinks Mission2Sicily

Enterprise Europe Network z Palermo – Sicindustria wraz z Unioncamere Sicilia organizuje dofinansowaną misję dla importerów żywności i napojów – 1-2 października 2024, Palermo w ramach 3. edycji „Food&Drinks Mission2Sicily”.

Wydarzenie matchmakingowe łączy sycylijskich producentów i międzynarodowych kupców z branży spożywczej i winiarskiej. Jest to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i kontraktów. Pierwszego dnia wydarzenia zaplanowane są spotkania B2B z sycylijskimi firmami, kolejny dzień to wizyty u wybranych producentów.

Do kogo skierowana jest misja?
Do udziału zapraszamy kupców: importerów, dystrybutorów, hurtownie żywności i napojów (w tym wina i alkoholi wysokoprocentowych), przedstawicieli sieci spożywczych, hipermarkety/supermarkety, agentów ds. zakupów dla hoteli i restauracji, specjalistyczne sklepy z żywnością i winami, rynek e-commerce i inne.

Program Hosted Buyer
Co najmniej 14 importerów może skorzystać ze 100% dofinansowania udziału w misji, które obejmuje następujące koszty:

  • Bilety do/z Sycylii
  • Zakwaterowanie (3 noce w 4* hotelu)
  • Transfer z/na lotnisko
  • Lunch podczas spotkań B2B
  • Udział w spotkaniach networkingowych
  • Wsparcie w organizacji wizyt w firmach w dniu 2 października
  • Pełną pomoc ze strony Organizatora przed, w trakcie i po wydarzeniu.

Zainteresowani udziałem przedsiębiorcy rejestrują się na platformie b2match wydarzenia.

* Zgłoszenia będą oceniane indywidualnie i zatwierdzane przez Sicindustria i Unioncamere Sicilia zgodnie z następującymi kryteriami: data rejestracji firmy; produkty będące przedmiotem zainteresowania, obroty; zdolność zakupu, rok założenia.

** Uczestniczący nabywcy muszą posiadać zdolność decyzyjną w swoich firmach.

*** Kupujący, którzy zostali zatwierdzeni do Programu Hosted Buyer muszą być dostępni do udziału w pełnym programie wydarzenia.

**** Kupujący, którzy nie zostali wybrani do Programu Hosted Buyer, nadal mogą wziąć udział w wydarzeniu. Koszty podróży i zakwaterowania będą ponoszone na własny koszt, podczas gdy inne działania zawarte w programie zostaną pokryte przez Organizatora.

Program/ ważne daty
Do 25 września 2024 r. – międzynarodowi kupcy i sycylijscy producenci mogą aplikować za pośrednictwem platformy B2match.

10-26 września 2024 r. – producenci i kupcy mogą rezerwować spotkania. Kupujący wybiorą firmy, z którymi chcą przeprowadzić rozmowy, i mogą wskazać te, które chcieliby odwiedzić. Jeśli kupujący zachowają wolne miejsca, Organizator dobierze w ich imieniu firmy sycylijskie do spotkań, w celu wypełnienia agendy.

30 września 2024 r. – Organizator prześle kupującym i producentom wstępne agendy spotkań i wizyt (ostateczna agenda będzie dostępna w dniu spotkań B2B). Producenci i kupujący mogą również sprawdzić swoje agendy, logując się na platformę b2match wydarzenia.

30 września 2024 r. – przylot kupujących, zgodnie z ich rozkładem lotów, i transfer do hotelu.

1 października 2024 r. (09:00-18:30) – oficjalne powitanie i spotkania b2b w terminalu wycieczkowym w Palermo.

1 października 2024 r. (13:00-14:30) – lunch – sesje degustacyjne w terminalu wycieczkowym w Palermo.

1 października 2024 r. (18:30-20:00) – wydarzenie networkingowe i sesje degustacyjne w terminalu wycieczkowym w Palermo.

2 października 2024 r. – wizyty w firmach.

3 października 2024 r. – wyjazd kupujących i zakończenie misji. Kupujący, którzy są zainteresowani dłuższym pobytem (na własny koszt), mogą skontaktować się z partnerem technicznym Sole Blu.

Październik-grudzień 2024 r. – badanie kontrolne w celu oceny wyników.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie Food&Drinks Mission2Sicily.