Digital Business Mission in Japan

Centrum UE-Japonia – Enterprise Europe Network w Japonii zaprasza do składania wniosków na udział w misji wyjazdowej na targi CEATEC 2024 w Makuhari Messe pod Tokio, które odbędą się w dniach 15 – 18 października br. Uczestnicy misji będą mogli wystawić się na wspólnym stoisku Centrum UE-Japonia, podczas największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Japonii poświęconych innowacjom cyfrowym.

Na wspólnym stoisku Centrum UE-Japonia na terenie targów zostaną rozdane plakaty w języku japońskim oparte na materiałach przekazanych przez uczestników misji, a pracownicy Centrum i profesjonalni tłumacze ustni pomogą w promowaniu produktów, technologii i nawiązywaniu relacji. Przed misją zorganizowane zostanie webinarium informacyjne w celu przygotowania się do rynku japońskiego oraz seminarium z partnerami w celu przygotowania możliwości nawiązania współpracy.

W misji mogą wziąć udział przedstawiciele MŚP lub klastrów, specjalizujących się w technologiach cyfrowych (tj. technologiach obejmujących urządzenia, systemy i zasoby cyfrowe, które pomagają tworzyć, przechowywać i przetwarzać dane), takich jak 5G, Internet Rzeczy, Sztuczna Inteligencja, Przetwarzanie Brzegowe i Rzeczywistość Rozszerzona. W szczególności poszukiwane są przedsiębiorcy, którzy wspierają innowacje cyfrowe, promują zieloną transformację i budują zaufanie do technologii cyfrowych (cyberbezpieczeństwo i prywatność).

W misji weźmie udział 12 firm, które zostaną wyselekcjonowane na podstawie złożonych aplikacji.

Koszty uczestnictwa:

Centrum UE-Japonia pokryje koszty jednego przedstawiciela z każdego wybranego przedsiębiorstwa/klastra w odniesieniu do:

  • indywidualnej ekspozycji na wspólnym stoisku Centrum UE-Japonia na targach CEATEC 2024;
  • wsparcia ze strony pracowników Centrum UE-Japonia i zawodowych tłumaczy ustnych na wspólnym stoisku Centrum UE-Japonia;
  • tłumaczenia plakatu i profilu firmy, a także wydruku plakatów na wystawę;
  • udziału w sesjach pitchingowych i networkingowych;
  • dostępu do internetowego narzędzia partneringowego;

Uczestnik misji pokrywa:

  • przelot i inne wydatki związane z przelotem do Tokio i na terenie targów;
  • zakwaterowanie w Tokio;
  • inne koszty utrzymania w Japonii, w tym lokalny transport i wyżywienie;

Uwaga: Uczestnicy, którzy zostaną wybrani do misji, będą zobowiązani do wpłacenia kaucji w wysokości 1000 €.

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2024 r.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie Centrum UE-Japonia.