een

Śniadanie Biznesowe z EEN: „Pochodzenie i status celny towarów w obrocie międzynarodowym”, 09.06.2022r.

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Śniadaniu Biznesowym, które będzie dedykowane problematyce pochodzenie i statusu celnego towarów w obrocie międzynarodowym.  

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorstwa sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, które mają doświadczenie w obrocie międzynarodowym towarami. Oprócz merytorycznej strony przedsięwzięcia pragniemy zadbać również o stworzenie komfortowych warunków dla uczestników: śniadanie odbędzie się w kameralnym gronie, maksymalnie 15 przedsiębiorców.

CZAS I MIEJSCE:

Śniadanie odbędzie 9 czerwca 2022 roku, w godz. 9.00 – 14.00, w formule stacjonarnej, w Restauracji G132 w Toruniu, przy ulicy Grudziądzkiej 132.

OBSZARY TEMATYCZNE SZKOLENIA:

  • podstawowe terminy związane z ustalaniem pochodzenia towarów;
  • wymogi dotyczące deklarowania niepreferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zasady ustalania preferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zasady dokumentowania niepreferencyjnego i preferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zastosowanie wiążącej Informacji o Pochodzeniu WIP.

Ideą spotkania jest poszerzenie świadomości przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego odnośnie pochodzenie i statusu celnego towarów w obrocie międzynarodowym. Podczas szkolenia będzie możliwość bezpośredniego przedyskutowania z ekspertem tychże aspektów.

Prelegent:

dr Agnieszka Milczarczyk – Woźniak: trener, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert z zakresu prawa celnego i międzynarodowego obrotu towarowego. Z wykształcenia politolog. Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką celną oraz międzynarodowym obrotem towarowym z zagranicą.  Pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, a następnie firmie consultingowej KPMG Polska Audyt. Od kilkunastu lat jest wykładowcą w Uczelni Techniczno-Handlowej (wcześniej Wyższa Szkoła Cła i Logistyki).

W ramach pracy w GUC była członkiem zespołu screeningowego ds. dostosowania polskich przepisów do przepisów UE, współpracowała z Dyrekcją Generalną ds. Ceł i Podatków Komisji Europejskiej oraz administracjami celnymi państw członkowskich UE. Pracując w KPMG zajmowała się doradztwem celnym oraz tworzeniem strategii importowych dla klientów korporacyjnych. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla firm.

Jest autorką szeregu publikacji z zakresu prawa celnego i międzynarodowego obrotu towarowego oraz recenzentką artykułów dla Monitora Prawa Celnego i Podatkowego.

Współpracowała m.in. z: General Motors, Bergerat Monnoyeur, Securit Saint Gobain, Panasonic, TNT, DHL, Rusak Business Services, Samsung Electronics, PKP Cargo.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: karolina.gzubicka@tarr.org.pl

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.