foto

Wtorki z Eksporetem: „Kierunek Szwecja”, webinar, 06.12.2022r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, do udziału w szkoleniu z cyklu Wtorki z Eksportempn.: Kierunek Szwecja”.  

Spotkanie organizowane przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego we współpracy z Polsko-Szwedzką Izbą Gospodarczą, która inicjuje i wspiera relacje gospodarcze pomiędzy PL i SE od 1999 roku, skierowane jest do przedsiębiorców działających na rynku szwedzkim oraz zamierzających wejść na ten rynek.

Termin i czas szkolenia: 6 grudnia 2022 r., godz. 10.00-14.00

Rodzaj szkolenia: ON-LINE – platforma MS Teams.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po przesłaniu formularza otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem na spotkanie.

Tematyka spotkania:

  • formalno-prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności w Szwecji, instytucje do których należy zgłaszać działalność;
  • podatki: PIT, CIT, VAT i inne;
  • procedury zakładania oddziału przedsiębiorstwa polskiego w Szwecji;
  • jak szukać partnerów biznesowych:  rejestry publiczne (rejestry przedsiębiorców, rejestr karny, rejestr dłużników), sprawdzanie kontrahentów;
  • zasady komunikacji z partnerem szwedzkim;
  • zarządzanie w Szwecji vs w Polsce, praca zespołowa w Szwecji;
  • umowy obowiązujące w Szwecji;
  • różnice kulturowe w biznesie pomiędzy naszymi krajami (związane są przede wszystkim z : literą prawa, w tym podatkowego, handlowego i cywilnego, zasadami i regulacjami, różnicami wynikającymi z zasad i tradycji wypracowanych przez lata).

Przedstawione zostaną również historie sukcesu i wyzwań z perspektywy firm z powodzeniem działających na rynku szwedzkim.

PROGRAM

Prelegenci:

Magdalena Pramfelt

Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, organizacji inspirującej relacje gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską i Szwecją poprzez bezpośrednie wspomaganie przedsiębiorców i organizacji biznesowych, wykłady i spotkania
na temat osiągnięć Szwecji, dobrych praktyk w gospodarce, prawodawstwie, ochronie środowiska, innowacjach oraz o odpowiedzialności społecznej i kulturze biznesu panujących w szwedzkich przedsiębiorstwach.

Honorowa Konsul Generalna Szwecji w Gdańsku mianowana przez króla Karola XVI Gustawa Bernadotte.

Dydaktyk w Ateneum Szkole Wyższej, filologia szwedzka.

Mikael Foxenius

Doradca Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej z wieloletnim doświadczeniem w zarządach szwedzkich spółek, w tym Banku Nordea i Volvo.

Legitymowany mediator, który zajmuje się wprowadzaniem polskich spółek na szwedzki rynek.

Anna Sjögren i Michał Konieczny

Asedcon AB (Szwecja) firma konsultingowa i autoryzowane biuro rachunkowe dla firm szwedzkich i polskich działających w Szwecji, firma partnerska Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: damian.wielewski@tarr.org.pl