Wtorki z Eksportem: „Współpraca gospodarcza z partnerami włoskimi”, 27.02.2024 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, do udziału w szkoleniu z cyklu Wtorki z Eksportem – „Współpraca gospodarcza z partnerami włoskimi”.   

Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy współpracy z Włoską Izbą Handlowo – Przemysłową w Polsce.

Dlaczego Włochy?

  • Włochy są trzecią gospodarką Unii Europejskiej i strefy euro (po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE);
  • Włochy są 9. państwem na świecie pod względem PKB w ujęciu nominalnym. (Według wstępnych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za 2023 r.);
  • W rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Europe Attractiveness Survey 2023 opracowanym przez firmę konsultingową E&Y Włochy uplasowały się na 7. miejscu spośród 20 analizowanych krajów europejskich;
  • Włochy to rynek ok 60 mln ludzi;
  • Włochy stanowią dla Polski 4. co do wielkości rynek zbytu (4,9% udziału w rynku), plasują się też na 5. miejscu wśród głównych dostawców (4,7%). Polska zajmuje zaś 8. miejsce na liście odbiorców włoskich towarów (3,2%) i 9. wśród dostawców (2,7%).

Termin i czas szkolenia: 27 lutego 2024 r., godz. 10.00-13.00

Miejsce szkolenia: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Włocławska 167, Toruń.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po przesłaniu formularza otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem rejestracji.

PROGRAM

Tematyka spotkania:

Podczas spotkania eksperci przedstawią aspekty ekonomiczne rozwijania współpracy gospodarczej na rynku włoskim, omówią specyfikę włoskiego rynku, a także przedstawią praktyczne informacje dotyczące możliwości eksportowych dla polskich przedsiębiorców oraz logistyczno-transportowe aspekty współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami włoskimi.

Prelegenci:

Elisabetta Caprino, Managing Director Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce;

Alfio Mancani, Horizon Consulting Poland – członek Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce;

Monika Plewka, ACP Global Forwarding członkini Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP) – jest organizacją non-profit uznaną przez rząd włoski dekretem Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego (Ministero dello Sviluppo Economico, w myśl ustawy nr 518/70). Jest to część tak zwanego Systemu Włoskiego w Polsce, składającego się z podmiotów instytucjonalnych, przedsiębiorczych, kulturalnych i społecznych, które przyczyniają się do rozwoju włoskich interesów w Polsce. Została założona w 1996 roku z inicjatywy kilku włoskich przedsiębiorców, a dziś tworzy społeczność biznesową liczącą ponad 130 członków, zarówno włoskich, jak i polskich. Dziś reprezentuje też największe inwestycje włoskie w Polsce.

Działaniom Włoskiej Izby przyświecają idee:

  • reprezentacyjna, instytucjonalna i biznesowa, skierowana do włoskiego środowiska biznesowego w Polsce, w imię której wspieramy naszych Członków poprzez tworzenie kontaktów i relacji biznesowych między nimi, a firmami i inwestorami miejscowymi.
  • idea promocji marki ITALIA, wynikająca ze zobowiązania wobec Ministra Rozwoju Gospodarczego Włoch.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: damian.wielewski@tarr.org.pl

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022-2028”.